Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Spotkanie wigilijne w OSS SG w Lubaniu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie wigilijne w OSS SG w Lubaniu

Anna Chmura
22.12.2017

Przedświąteczny czas to chwile, kiedy można na moment zwolnić, problemy służbowe i prywatne odłożyć na bok i skupić się na tym, co nas łączy i co cieszy.

W Noc Bożego Narodzenia Bóg otworzył nam Niebo
dzieląc z nami ziemskie życie. Człowiek jest wielki
nie przez to, kim jest, ale przez to, czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II

Jak co roku, w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu odbyło się spotkanie wigilijne. W świątecznej atmosferze, wypełnionej radością zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, funkcjonariusze i pracownicy Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej oraz zaproszeni goście przełamali się opłatkiem.

W uroczystości wzięli  udział: Burmistrz Miasta Lubań, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, Aresztu Śledczego w Lubaniu, Zakładu Karnego w Zarębie, a także przedstawiciele Związków Zawodowych pracowników i funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Komendant Ośrodka płk SG Roman Łubiński przekazał zebranym najserdeczniejsze życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pana Mariusza Błaszczaka oraz Komendanta Głównego SG gen. bryg. SG Marka Łapińskiego. 
Płk SG Roman Łubiński życzył również, by nadchodzące dni były czasem wytchnienia od codziennych obowiązków, spędzonym wśród najbliższych, a Nowy 2018 Rok był pod każdym względem lepszy od mijającego oraz przyniósł spełnienie najskrytszych marzeń i oczekiwań.

Kapelan Ośrodka ks. kpt. SG Jarosław Nowak odczytał Ewangelię wg Św. Łukasza „Narodzenie Chrystusa” oraz połączył biorących udział w spotkaniu modlitwą i wspólnie odśpiewaną kolędą. 

W imieniu zaproszonych gości, świąteczne serdeczności złożyła Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. KZL pani Lidia Błażków, a kapelan Ośrodka odczytał życzenia od Biskupa Polowego Wojska Polskiego bp. gen. bryg. dr. Józefa Guzdka, skierowane do funkcjonariuszy i pracowników służb mundurowych.

Zbliżające się Święta były także okazją do spotkania opłatkowego Kadry Kierowniczej Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu ze słuchaczami szkolenia podstawowego i podoficerskiego oraz innych kursów odbywających się w Ośrodku.

do góry