Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Warsztaty dla oficerów łącznikowych SG i pracowników Urzędów Wojewódzkich - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Warsztaty dla oficerów łącznikowych SG i pracowników Urzędów Wojewódzkich

Patrycja Linke - Malinowska
08.06.2018

W dniach 6 - 8 czerwca 2018 r., w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu zostały przeprowadzone warsztaty dla oficerów łącznikowych Straży Granicznej przy Urzędach Wojewódzkich.

Było to już kolejne z odbywających się cyklicznie spotkań, mających na celu wypracowanie skutecznych i skoordynowanych metod współpracy przedstawicieli organów państwa  zaangażowanych w procedurę udzielania zezwoleń pobytowych dla cudzoziemców ubiegających się o legalny pobyt w Polsce.

Warsztaty, zorganizowane przez kadrę Zakładu ds. Cudzoziemców Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, w swoim programie zawierały następujące zagadnienia:

  • przedstawienie i omówienie działalności oficerów łącznikowych w roku ubiegłym oraz przedstawienie najważniejszych aspektów bieżącej działalności,
  • omówienie spraw problematycznych, najnowszych trendów migracyjnych oraz zidentyfikowanych metod nadużyć procedur w zakresie spraw związanych z legalizacją pobytu cudzoziemców na terytorium RP.

Omawiano także problemy związane z wydawaniem cieszących się największym zainteresowaniem wśród cudzoziemców zezwoleń jednolitych na pobyt i pracę.

W spotkaniu uczestniczyli oficerowie łącznikowi Straży Granicznej wykonujący swoje obowiązki przy Urzędach Wojewódzkich oraz współpracujący z nimi urzędnicy Urzędów Wojewódzkich.

do góry