Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Spotkanie robocze Zastępcy Komendanta OSS SG w Lubaniu z przedstawicielami Stowarzyszenia Bieg Piastów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Spotkanie robocze Zastępcy Komendanta OSS SG w Lubaniu z przedstawicielami Stowarzyszenia Bieg Piastów

Beata Czarniecka - Serafin
17.08.2018

16.08.2018 r. na Polanie Jakuszyckiej odbyło się spotkanie robocze w sprawie wsparcia Stowarzyszenia Bieg Piastów w zakresie organizacji 6. Letniego Biegu Piastów, planowanego w terminie 25 – 26 sierpnia 2018 r. oraz czwartej edycji Rowerowego Biegu Piastów, który ma się odbyć 29 września br.

 Ze strony Stowarzyszenia Bieg Piastów wzięli udział dr inż. Maciej Pawłowski – Pezes Stowarzyszenia  oraz Kaja Sznajdrowicz – Dyrektor Zarządzający. Z ramienia OSS SG w Lubaniu w spotkaniu uczestniczyła  płk SG Małgorzata Sakaluk - Zastępca Komendanta ds. dydaktyki.    Podczas spotkania wstępnie ustalono możliwości udzielenia wsparcia w zakresie zabezpieczenia tras i łączności podczas zawodów. Zawody zostaną przeprowadzone na Polanie Jakuszyckiej,  w Szklarskiej Porębie oraz na trasach po polskiej stronie Gór Izerskich, bezpośrednio w pobliżu granicy państwowej. Letni Bieg Piastów to zawody w biegach górskich, otwarte dla wszystkich, w których uczestniczy co roku ponad tysiąc biegaczy z całej Polski. W rowerowym Biegu Piastów pojedzie ponad 800 cyklistów. To doskonałe zawody przyciągające co roku coraz więcej uczestników i zachęcające do przyjazdu w Góry Izerskie kolejnych turystów.

do góry