Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Godna naśladowania postawa naszego słuchacza - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Godna naśladowania postawa naszego słuchacza

Anna Chmura
01.10.2018

Funkcjonariusz Karpackiego Oddziału SG, a jednocześnie słuchacz szkolenia specjalistycznego z zakresu kynologii służbowej przewodników psów patrolowo-obronnych w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu chor. szt. SG Stanisław Orzeł udzielił pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku samochodowym.

21.09.2018 r. w godzinach wieczornych funkcjonariusz był świadkiem zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Kierowca i pasażer jednego z nich nie wymagali pomocy. Drugim podróżowała kobieta z dwojgiem dzieci. Po wstępnej ocenie ich stanu zdrowia, funkcjonariusz powiadomił odpowiednie służby ratunkowe, a następnie dzieci, nieposiadające widocznych obrażeń, umieścił we własnym samochodzie i przystąpil do udzielania pomocy kobiecie, która uskarżała się na problemy oddechowe, powstałe w wyniku zadziałania poduszki powietrznej. Do przyjazdu karetki monitorował stan zdrowia poszkodowanej, jednocześnie uspokajając i zajmując uwagę dzieci.

W uznaniu wzorowej postawy bezinteresownego niesienia pomocy potrzebującym, p.o. Komendanta OSS SG w Lubaniu plk SG Jacek Wysokiński wręczył funkcjonariuszowi pamiątkową tabliczkę.  

Udzielenie pomocy osobom poszkodowanym w wypadku jest obowiązkiem innych uczestnikow ruchu, wciaż jednak nie jest to dla wszystkich oczywiste, dlatego należy promować i podkreślać wagę zachowań godnych naśladowania. 

Jesteśmy dumni z naszego słuchacza, wierząc, że jego postawa jest wynikiem nie tylko cech charakteru, ale i świetnego wyszkolenia, jakie oferuje nasza formacja. 

do góry