Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Światowy Dzień Zwierząt - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Światowy Dzień Zwierząt

Beata Czarniecka - Serafin
04.10.2018

Światowy Dzień Zwierząt, obchodzony w dniu 4 października jest ukłonem dla naszych mniejszych „braci”, którym jesteśmy winni szacunek i opiekę, w zamian za bezinteresowną ich miłość i oddanie.

Dzień ten, jest też świetną okazją do zwrócenia uwagi na problemy dotyczące zwierząt, związane z bezdomnością, pseudo hodowlami oraz znęcaniem się nad zwierzętami.
W wielu przypadkach świadomość społeczna w tym zakresie niestety jest niska, a obrazy zabieranych podczas interwencji zwierząt, trzymanych w nieludzkich warunkach, zaniedbanych i wychudzonych na długo pozostają w pamięci ludzi dobrych serc.
Zwróćmy uwagę na kontrolę płodności przede wszystkim psów i kotów, gdzie sterylizacja jest jedyną z metod na ograniczenie ilości niekontrolowanego rozmnażania tych zwierząt, często niechcianych, kończących swój smutny los w schroniskach.
Psom służącym na co dzień w Straży Granicznej w sposób szczególny oddajemy dziś hołd, okazujemy nasze serce i wdzięczność za ich chęć do pracy zawsze gdy potrzebujemy ich pomocy, niezawodnego nosa, bezgraniczną wierność podczas zapewniania bezpieczeństwa obywatelom. Pamiętajmy o zwierzętach oczekujących naszego powrotu do domu, okażmy im uczucie, dajmy ekstra smakołyk i zabierzmy na porządny spacer.

 

do góry