Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Zakończenie kursu doskonaląco – atestacyjnego przewodników psów specjalnych do wyszukiwania materiałów wybuchowych i broni - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zakończenie kursu doskonaląco – atestacyjnego przewodników psów specjalnych do wyszukiwania materiałów wybuchowych i broni

Anna Chmura
21.12.2018

W dniach 26.11.2018 – 21.12.2018 r. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu odbyła się VI i ostatnia w tym roku edycja kursu doskonaląco – atestacyjnego przewodników psów specjalnych do wyszukiwania materiałów wybuchowych i broni.

W pierwszych dniach kursu ośmiu przewodników wraz z psami przystąpiło do sprawdzenia poziomu ich wyszkolenia, w wyniku którego dwóch funkcjonariuszy, uzyskując bardzo dobre oceny, zostało zwolnionych przez Komendanta Ośrodka z uczestniczenia w dalszej części kursu. 
Pozostali słuchacze wraz z czworonogami przez kolejne dni doskonalili umiejętności pracy z psem służbowym, a także interpretowania zachowań swoich podopiecznych w zróżnicowanym środowisku pracy.

Na zakończenie przewodnicy z psami przystąpili do egzaminów praktycznych, które potwierdziły wysoką skuteczność zastosowanych metod w szkoleniu psów.

do góry