Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Kurs doskonalący „Nauka jazdy skuterami śnieżnymi” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kurs doskonalący „Nauka jazdy skuterami śnieżnymi”

Anna Chmura
11.02.2019

6 lutego 2019 r. grupa funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego i Nadbużańskiego Oddziału SG ukończyła pierwszą w tym roku edycję trzydniowego kursu doskonalącego „Nauka jazdy skuterami śnieżnymi” przeprowadzonego przez instruktorów Zespołu Technicznego Wsparcia Granicy Zakładu Ogólnozawodowego.

Głównym celem kursu była nauka poruszania się skuterami śnieżnymi w warunkach górskich. Zajęcia rozpoczęły się instruktażem z zasad bezpiecznej eksploatacji, a następnie kursanci zostali przewiezieni na Rozdroże Izerskie, gdzie przez kolejne 3 dni uczyli się i doskonalili techniki poruszania się skuterami śnieżnymi. 

Góry Izerskie o tej porze roku pokazały swoje piękno oraz umożliwiły przeprowadzenie kursu w warunkach odpowiadających służbie na granicy.

Kurs zakończył podsumowaniem umiejętności. Funkcjonariusze dobrze opanowali zasady bezpiecznego poruszania się skuterami śnieżnymi w różnych warunkach terenowych z uwzględnieniem ilości i jakości pokrywy śnieżnej. 

do góry