Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Młodzi funkcjonariusze Straży Granicznej zakończyli szkolenie w zakresie szkoły podoficerskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Młodzi funkcjonariusze Straży Granicznej zakończyli szkolenie w zakresie szkoły podoficerskiej

Patrycja Linke - Malinowska
28.02.2019

W dniu 28.02.2019 r. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, w obecności kadry dydaktycznej Ośrodka i opiekunów dydaktycznych, odbyło się zakończenie szkolenia w zakresie szkoły podoficerskiej.

Kurs, który rozpoczął się 26 października 2018 r., ukończyło 75 funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego, Nadbużańskiego, Karpackiego, Śląskiego i Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Absolwentów pożegnał p.o. Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG płk SG Jacek Wysokiński, który wręczając świadectwa ukończenia szkolenia życzył wszystkim sukcesów w służbie. Zastępca Komendanta ds. dydaktycznych płk SG Małgorzata Sakaluk pogratulowała zdanych egzaminów życząc awansów i sukcesów, zachęcając jednocześnie do dalszego podnoszenia kwalifikacji na kolejnych kursach i szkoleniach prowadzonych w OSS SG.

Uroczysta zbiórka była też dobrą okazją do wręczenia wyróżnienia za uzyskanie najwyższego wyniku w nauce słuchaczce z Nadodrzańskiego Oddziału SG szer. SG Annie Prelicz-Smajdzie.

Funkcjonariusze swoją wiedzę i umiejętności, nabyte podczas szkolenia, potwierdzili zdając egzaminy, które zostały przeprowadzone w dniach 26 - 27 lutego br.

 

do góry