Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Akcja honorowego krwiodawstwa w OSS SG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Akcja honorowego krwiodawstwa w OSS SG

Beata Czarniecka - Serafin
05.03.2019

W dniach 4 - 5 marca 2019 r. na terenie Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu po raz kolejny ludzie dobrej woli oddali honorowo krew podczas akcji pod hasłem KREW ZA KREW - dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Na apel odpowiedziało bezinteresownie 30 osób, wśród których liczną grupę stanowili słuchacze szkoleń kwalifikowanych, pracownikcy i funkcjonariusze Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Celem akcji jest przede wszystkim pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez zmniejszanie deficytu krwi w bankach krwi i placówkach służby zdrowia. Młodzi adepci służby granicznej spontanicznie i bezinteresownie oddawali nieznanym osobom cząstkę swojego życia, jaką jest krew.

Do akcji włączyli się również mieszkańcy Lubania i okolic. Mobilny punkt poboru krwi zgromadził ludzi o wielkim sercu, którym nie jest obojętne ratowanie życia i zdrowia ludzkiego. Krew jest niezbędna dla dzieci i dorosłych walczących z rakiem, dla pacjentów oczekujących na zabieg chirurgiczny i ofiar wypadków. Warto oddać krew, jest to bezcenny lek, którego mimo postępu w nauce nie udało się wytworzyć syntetycznie. Podczas akcji do centrum krwiodawstwa trafiło ponad 13 500 ml tego życiodajnego płynu.

do góry