Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Rozpoczęcie szkolenia podstawowego w OSS SG w Lubaniu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Rozpoczęcie szkolenia podstawowego w OSS SG w Lubaniu

Anna Chmura
12.03.2019

12 marca 2019 r. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej odbyła się inauguracja szkolenia podstawowego i następującego bezpośrednio po nim szkolenia w zakresie szkoły podoficerskiej dla funkcjonariuszy z Nadwiślańskiego, Podlaskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Nadbużańskiego, Bieszczadzkiego, Karpackiego, Śląskiego, Nadodrzańskiego, Morskiego Oddziału SG.

Adeptów służby granicznej przywitała w imieniu Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu płk SG Małgorzata Sakaluk, życząc słuchaczom samych sukcesów podczas szkolenia. 

Spotkanie było również okazją do przedstawienia kadry dydaktycznej i dowódczej, która będzie przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie młodym funkcjonariuszom w czasie najbliższych miesięcy, przygotując ich do wykonywania ustawowych zadań realizowanych przez Straż Graniczną.

do góry