Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Noc Muzeów w OSS SG w Lubaniu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Noc Muzeów w OSS SG w Lubaniu

Patrycja Linke - Malinowska
18.05.2019

Po raz kolejny Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu wziął udział w Lubańskiej Nocy Muzeów. 18 maja br. w godzinach wieczornych można było zobaczyć Salę Tradycji i Lapidarium polskich znaków granicznych.

Noc Muzeów (niem. Lange Nacht der Museen, ang. Museums at Night) to przedsięwzięcie kulturalne, polegające na udostępnieniu dla zwiedzających muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Pierwsza Noc Muzeów miała miejsce w Berlinie w 1997.

W Lubaniu z tej okazji  skorzystało kilkadziesiąt osób przybyłych z naszego miasta i okolic, które przyszły obejrzeć zgromadzone eksponaty i zbiory. Sala jest miejscem gromadzenia ekspozycji pamiątek, dokumentów oraz materiałów związanych z dziejami i symboliką jednostki. Jest to miejsce szczególne, tu znajdują się  informacje o przedwojennej historii formacji granicznych i  przypominają nam o naszych korzeniach. Sala jest również obiektem szkoleniowym oraz organizacji uroczystości  w Ośrodku.

do góry