Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Doskonalenie jazdy pojazdami ATV z wykorzystaniem urządzeń GPS – poziom zaawansowany - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Doskonalenie jazdy pojazdami ATV z wykorzystaniem urządzeń GPS – poziom zaawansowany

Anna Chmura
20.05.2019

17 maja br. grupa funkcjonariuszy Bieszczadzkiego i Nadbużańskiego Oddziału SG ukończyła kolejną w tym roku edycję pięciodniowego kursu doskonalącego „Doskonalenie jazdy pojazdami ATV z wykorzystaniem urządzeń GPS – poziom zaawansowany” przeprowadzonym przez instruktorów Zespołu Technicznego Wsparcia Granicy Zakładu Ogólnozawodowego.

Głównym celem pierwszej części kursu było doskonalenie umiejętności poruszania się pojazdami ATV nabytymi na I etapie szkolenia,  które mają wpływ na poziom bezpieczeństwa funkcjonariuszy w trakcie wykonywania zadań służbowych. 

Druga część to doskonalenie umiejętności nawigowania w nieznanym terenie przy użyciu mapy i odbiornika GPS. Funkcjonariusze mieli za zadanie odnajdywanie się w terenie, wyznaczanie punktów oraz planowanie tras przemarszu i przejazdów pojazdami ATV. 

Kurs zakończył się sprawdzianem nabytych umiejętności, a uczestnicy, pomimo kilku drobnych problemów z orientowaniem mapy i obsługą urządzenia GPS, w zaplanowanym czasie dotarli do wyznaczonych punktów i tym samym zaliczyli II etap szkolenia. 

do góry