Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Powrót funkcjonariuszy z misji wspierającej Policję Graniczną Republiki Macedonii Północnej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Powrót funkcjonariuszy z misji wspierającej Policję Graniczną Republiki Macedonii Północnej

Patrycja Linke - Malinowska
13.02.2020

12 lutego br. do kraju wrócili funkcjonariusze, którzy brali udział w pierwszej w tym roku edycji misji wspierającej Policję Graniczną Republiki Macedonii Północnej w ochronie granicy macedońsko - greckiej. W czwartkowy poranek przywitał ich Komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu płk SG Jacek Wysokiński.

W operacji wsparcia wzięło udział dwudziestu funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego, Karpackiego, Morskiego, Nadbużańskiego, Nadodrzańskiego, Nadwiślańskiego, Podlaskiego, Śląskiego i Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, Biura Spraw Wewnętrznych SG oraz Centralnego Ośrodka Szkolenia SG w Koszalinie i Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie. Dowódcą grupy był mjr SG Tomasz Baśkiewicz z Nadodrzańskiego Oddziału SG.

Podczas miesięcznej służby na granicy macedońsko-greckiej polscy funkcjonariusze realizowali zadania wynikające z zawartych umów międzynarodowych w zakresie wspólnych operacji, służące ochronie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zapobieganiu przestępczości w związku ze zwiększonym napływem migrantów na granicę wspieranego państwa.

Wyjazd poprzedziło szkolenie przeprowadzone przez kadrę dydaktyczną Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, podczas którego funkcjonariusze trenowali m.in. umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy i technik posługiwania się bronią palną. Doskonalili również taktykę i technikę realizowania czynności w obiektach zurbanizowanych oraz zasady przemieszczania się pojazdów w kolumnie.

do góry