Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika-Rückemanna Warsztaty pt. „Wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk w zakresie zadań wykonywanych przez Sekcję Ogólną w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców” - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty pt. „Wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk w zakresie zadań wykonywanych przez Sekcję Ogólną w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców”

Anna Chmura
09.03.2020

W dniach 4 – 6.03.2020 r. w Obiekcie Szkoleniowym w Szklarskiej Porębie odbyły się warsztaty pt. „Wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk w zakresie zadań wykonywanych przez Sekcję Ogólną w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców”.

Uczestnikami spotkania byli funkcjonariusze Sekcji Ogólnej w Strzeżonych Ośrodkach z Nadwiślańskiego, Nadbużańskiego, Nadodrzańskiego, Bieszczadzkiego, Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.       

Podczas spotkania omówiono między innymi zasadność ustalania ryczałtu w przypadku umieszczenia cudzoziemca w Ośrodku Strzeżonym na podstawie Ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium RP. 
Przedstawiono tryby postępowania w przypadku zmiany danych personalnych cudzoziemca po wydaniu decyzji kosztowej oraz w przypadku konieczności skutecznego dostarczenia zawiadomienia o wszczęciu postępowania przy braku wskazanego przez cudzoziemca adresu o korespondencji. 

Omówiono tok postępowania z przedmiotami pozostawionymi w depozycie ośrodka przez cudzoziemca, wobec którego zrealizowano decyzje o zobowiązaniu do powrotu bez określonego terminu powroty (przymusowo) oraz zasady ustalenia kosztów w przypadku cudzoziemców zatrzymanych przez policję i przekazanych do właściwych jednostek organizacyjnych SG. 
Przedstawiono również zasady postępowania w przypadku ustalenia ryczałtu i zabezpieczenia środków pieniężnych cudzoziemca znajdujących się w depozycie SOC oraz zasady postępowania w przypadku dokonywania przez organ SG potrącenia należności z tytułu kosztów.

Przedsięwzięcie realizowane było w ramach projektu nr 1/9/-2018/BK-FAMI „Wzmocnienie kompetencji i kwalifikacji Straży Granicznej w obszarze powrotów – część II” współfinansowane z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

do góry