Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Drugi etap postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Drugi etap postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej

Dorota Tomczyk
06.11.2020

W dniach 4 - 5 listopada 2020 r. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu odbył się drugi etap postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej.

Egzaminy przeprowadziła komisja powołana Decyzją Przewodniczącego Komisji Kwalifikacyjnej do przeprowadzania drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej, składająca się z funkcjonariuszy z Komendy Głównej SG, Śląskiego Oddziału SG, Biura Spraw Wewnętrznych SG oraz Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG.

Kandydaci do służby w Straży Granicznej zmierzyli się z testem z wiedzy ogólnej oraz znajomości języka obcego, a następnie przystąpili do testu ze sprawności fizycznej.

Ostatnim etapem była rozmowa kwalifikacyjna, na której kandydaci prezentowali m.in. swoje predyspozycje oraz motywację do służby.

46 osób z 52 chętnych pozytywnie zaliczyło egzamin i wkrótce zamelduje się w naszych ośrodkach szkolenia jako słuchacze kursów podstawowych, rozpoczynając tym samym swoją życiową przygodę z mundurem.

 

 

do góry