Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Kontynuacja szkolenia z zakresu współpracy międzynarodowej w kontekście działań powrotowych z elementami identyfikacji i mediacji kulturowych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kontynuacja szkolenia z zakresu współpracy międzynarodowej w kontekście działań powrotowych z elementami identyfikacji i mediacji kulturowych

Dorota Tomczyk
07.12.2020

W dniach 5 i 6 grudnia br. 30 słuchaczy - funkcjonariuszy i pracowników Nadwiślańskiego, Morskiego, Podlaskiego, Warmińsko–Mazurskiego, Nadbużańskiego, Bieszczadzkiego, Karpackiego, Śląskiego, Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, OSS SG i ZdsC KGSG kontynuowało zajęcia w ramach pierwszego z pięciu kursów certyfikowanych.

Szkolenie organizowane jest przez Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu przy współpracy z Zarządem ds. Cudzoziemców KGSG, współfinansowane z Programu Fundusz Azylu, Migracji i Integracji, projekt 1/9-2018/BK-FAMI „Wzmocnienie kompetencji i kwalifikacji Straży Granicznej w obszarze powrotów – część II”, realizowane przez Zespół Ekspertów Manager z Krakowa.

Zajęcia prowadzone były zdalnie przez pana Michała Futyrę doktora nauk o komunikacji społecznej i mediach, wykładowcę akademickiego, trenera, podróżnika i dziennikarza. Blok tematyczny realizowany w ten weekend dotyczył przebiegu procesu mediacyjnego oraz kulturowych uwarunkowań prowadzenia mediacji i negocjacji.

koordynator kursów certyfikowanych
ppłk SG Agata Chmura Segedyn

 

do góry