Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Zaangażowanie przewodników w szkolenia doskonalące przynosi efekty - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zaangażowanie przewodników w szkolenia doskonalące przynosi efekty

Anna Chmura
14.01.2021

8.01.2021 r. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu rozpoczęła się pierwsza w tym roku edycja kursów doskonaląco-atestacyjnych. Zgodnie z programami kursów, na początku przewodnicy z psami przystąpili do sprawdzenia poziomu wyszkolenia i pracy, którego celem było ustalenie ich wartości użytkowej oraz ocena umiejętności kierowania pracą psa przez przewodnika.

Najwyższe wyniki ze sprawdzenia uzyskali 4 funkcjonariusze z Morskiego, Nadodrzańskiego i Nadbużańskiego Oddziału SG, biorący udział w kursie doskonaląco-atestacyjnym przewodników psów specjalnych do wyszukiwania narkotyków oraz 4 funkcjoanriusze z Nadodrzańskiego, Podlaskiego i Bieszczadzkiego Oddziału SG, biorący udział w kursie doskonaląco-atestacyjnym przewodników psów specjalnych do wyszukiwania materiałów wybuchowych i broni.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, z dniem 13.01.2020 r. Komendant OSS SG zwolnił ww. słuchaczy z udziału w zajęciach korygująco-doskonalących, które w przypadku pozostałych słuchaczy zakończą się w dniu 28.01.2021 r. 

Uzyskane wyniki potwierdzają ogromne zaangażowanie przewodników w realizację cotygodniowych szkoleń doskonalących w macierzystych jednostkach organizacyjnych. Ciągłe samokształcenie przewodników oraz utrzymywanie i doskonalenie zdolności użytkowych psa służbowego wpływa na bezpieczeństwo naszych granic, a szybszy powrót do macierzystych jednostek przyczyni się do wzmocnienia potencjału placówek SG w zakresie wykorzystania przewodników z psami w służbie.

Panom Komendantom gratulujemy zaangażowanych i pełnych pasji funkcjonariuszy, a przewodnikom z psami życzymy satysfakcji z pracy oraz sukcesów w codziennej służbie.

Atest psa służbowego

 

 

do góry