Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Trening jazdy taktycznej pojazdami ATV – moduł III - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Trening jazdy taktycznej pojazdami ATV – moduł III

Anna Chmura
05.02.2021

5 lutego 2021 r. grupa funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego i Nadbużańskiego Oddziału SG ukończyła drugą edycję czterodniowego kursu doskonalącego „Trening jazdy taktycznej pojazdami ATV – moduł III”.

Szkolenie, zrealizowane w ramach projektu nr PL/2019/PR/0068, współfinansowanego z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Bezgraniczne Bezpieczeństwo), przeprowadzili instruktorzy z Zakładu Ogólnozawodowego OSS SG w Lubaniu.

Główna część kursu to doskonalenie poruszania się pojazdami ATV w nieznanym terenie w warunkach dziennych i nocnych z wykorzystaniem gąsienic oraz noktowizorów.

Funkcjonariusze mieli za zadanie pokonać trasę w trudnych warunkach, jakie panują obecnie w Górach Izerskich, a także wykonać przejazd nocny bez oświetlenia, tylko z noktowizorem w terenie zalesionym.

Pogoda nie rozpieszczała, raz mroźno, innym razem mokro, jednak zapał i zawziętość kursantów pozwoliły bezpiecznie i z sukcesem ukończyć szkolenie.

Funkcjonariusze Straży Granicznej na pojazdach ATV w terenie leśnym w scenerii zimowej.

Funkcjonariusz Straży Granicznej na pojeździe ATV w terenie leśnym w scenerii zimowej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej na pojazdach ATV w terenie leśnym w scenerii zimowej.

 

do góry