Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Kontynuacja szkolenia z zakresu współpracy międzynarodowej w kontekście działań powrotowych z elementami identyfikacji i mediacji kulturowych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kontynuacja szkolenia z zakresu współpracy międzynarodowej w kontekście działań powrotowych z elementami identyfikacji i mediacji kulturowych

Anna Chmura
08.02.2021

W dniach 6 i 7 lutego br. 30 słuchaczy – funkcjonariuszy i pracowników Nadwiślańskiego, Morskiego, Podlaskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Nadbużańskiego, Bieszczadzkiego, Karpackiego, Śląskiego, Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, OSS SG i ZdsC KGSG – kontynuowało zajęcia w ramach drugiego z pięciu kursów certyfikowanych.

Kontynuacja szkolenia z zakresu współpracy międzynarodowej w kontekście działań powrotowych z elementami identyfikacji i mediacji kulturowych - plakat

W miniony weekend zakończył się drugi kurs pn. Aktualne problemy na arenie międzynarodowej.
Zajęcia prowadzone były zdalnie przez politologa, analityka spraw międzynarodowych, adiunkta na Wydziale Spraw Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego pana Łukasza Fyderka. 

Zajęcia prowadzone były zdalnie przez politologa, analityka spraw międzynarodowych, adiunkta na Wydziale Spraw Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego pana Łukasza Fyderka.

Blok tematyczny realizowany w ten weekend dotyczył sytuacji politycznej, gospodarczej oraz konfliktów międzynarodowych w krajach Bliskiego Wschodu, Azji, Afryki i Bałkanów.

Szkolenie organizowane przez Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu przy współpracy z Zarządem ds. Cudzoziemców KGSG, współfinansowane jest z Programu Fundusz Azylu, Migracji i Integracji, projekt 1/9-2018/BK-FAMI „Wzmocnienie kompetencji i kwalifikacji Straży Granicznej w obszarze powrotów – część II”, realizowane przez Zespół Ekspertów Manager z Krakowa.

do góry