Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Kurs doskonalący „Zasady i procedury postępowania administracyjnego ze szczególnym uwzględnieniem postępowania administracyjnego prowadzonego wobec cudzoziemców” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kurs doskonalący „Zasady i procedury postępowania administracyjnego ze szczególnym uwzględnieniem postępowania administracyjnego prowadzonego wobec cudzoziemców”

Anna Chmura
23.04.2021

W dniach 19-23 kwietnia 2021 r. funkcjonariusze Zakładu ds. Cudzoziemców przeprowadzili kurs doskonalący na temat: „Zasady i procedury postępowania administracyjnego ze szczególnym uwzględnieniem postępowania administracyjnego prowadzonego wobec cudzoziemców”, w ramach nauczania zdalnego, przy wykorzystaniu platformy teleinformatycznej WEBEX.

Kurs ukończyło 20 funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej z Morskiego, Podlaskiego, Nadbużańskiego, Nadodrzańskiego i Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Komendy Głównej Straży Granicznej.

Uczestnicy nabyli wiedzę, pozwalającą między innymi na określanie źródeł ustrojowego, materialnego i procesowego prawa administracyjnego, analizowali zakres obowiązywania i budowę Kodeksu postępowania administracyjnego, poznawali zasady postępowania administracyjnego. Uczyli się również prawidłowo rozpoznawać uczestników postępowania i charakter ich udziału w sprawie, określać ich prawa i obowiązki. 

Kurs doskonalący „Zasady i procedury postępowania administracyjnego ze szczególnym uwzględnieniem postępowania administracyjnego prowadzonego wobec cudzoziemców”

W toku ciekawych dyskusji kursanci dzielili się uwagami na temat wszczynania i prowadzenia postępowania – głównie w kontekście postępowań wobec cudzoziemców, a także przeprowadzania oraz dokumentowania poszczególnych czynności dowodowych i technicznych. 
W dalszej części szkolenia słuchacze poznawali także tajniki zawiadomień i wezwań, doręczania pism i obliczania terminów. Na koniec zapoznali się z zasadami odpowiedzialności osoby prowadzącej postępowanie za bezczynność, przewlekłość lub wydanie decyzji z rażącym naruszeniem prawa.

Swoją wiedzą i doświadczeniem naszą kadrę dydaktyczną wsparła wieloletnia wykładowczyni Zakładu ds. Cudzoziemców, współautorka programu, ppłk rez. SG Agata Chmura Segedyn.

Uczestnicy kursu podzielili się swoimi opiniami po zakończeniu szkolenia, wskazując na intensywność oraz możliwość wzmocnienia ich kompetencji w zakresie prowadzenia postępowań administracyjnych. 


Bardzo dziękuję za świetne szkolenie w zakresie KPA . W mojej ocenie jest to jedno z bardziej wyśmienitych szkoleń, w którym  w okresie 25 lat służby miałem okazję uczestniczyć. Dziękuję prowadzącym za merytoryczny i profesjonalny przekaz wiedzy. Szkolenie przydatne i polecam wszystkim  funkcjonariuszom.  Marek A.

Dziękuję. Szkolenie na bardzo wysokim poziomie!!!  Jestem pełna podziwu za prowadzenie takiego szkolenia online, ponieważ to zadane zdecydowanie trudne. Szkolenie interesowało mnie w całości. Pragnę nadmienić, że prowadzący mają bardzo dużą wiedzę, którą przekazali w sposób dla mnie zrozumiały. Pozdrawiam!!!    Małgorzata P. 

Kurs oceniam jako przystępny, dużo zagadnień było wytłumaczonych w naprawdę zrozumiały sposób. Państwo prowadzący zdecydowanie pozytywni, potrafiący tłumaczyć. Mimo takiego nawału informacji udało mi się część zagadnień zapamiętać. Pozdrawiam wszystkich i życzę wszystkim zdrowia. :)     Anna L.

Dziękuję za szkolenie, wiele przydatnych informacji. Wiedza została przekazana w sposób rzetelny, przystępny i co najważniejszy zrozumiały nawet dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tematyką postępowań administracyjnych. Do zobaczenia w przyszłości. Mam nadzieję, że już w Lubaniu :)    Mateusz D.

Dziękuje za super profesjonalnie przeprowadzone szkolenie. Oceniam 10/10. Świetnie przekazany kawał wiedzy, dodam, że bardzo czytelny i zrozumiały.  Agnieszka W.

Dziękuję serdecznie za szkolenie, część treści na pewno zostanie w pamięci, a w wielu kwestiach rozwiane zostały wątpliwości:)   Krzysztof K. 

Dziękuję serdecznie za wykłady. Dzięki wykładom usystematyzowałam sobie zakres informacji. dot. kpa. Pozdrawiam :)  Diana R.

Szkolenie na wysokim poziomie, prowadzący świetnie przygotowani do wykładów, pomocni i przyjaźni. DZIĘKUJĘ i do zobaczenia w rzeczywistości :)  Monika G.

Dziękuję bardzo za kurs. W moim odczuciu to wszystko jest nowością. Wiele spraw się rozjaśniło. Kurs na bardzo wysokim poziomie. Jeszcze raz dziękuję i żałuję, że nie dane nam było spotkać się w realu. Andrzej T.

Również dziękuję, za przekazanie istotnych informacji. Kurs mimo utrudnień technicznych oceniam bardzo dobrze. Oczywiście uzyskałam odpowiedzi na część z nurtujących mnie pytań.    Paulina P.

Szkolenie pomocne. Wysoki poziom przekazywania wiedzy przez prowadzących. POZDRAWIAM   Błażej M.

Dziękuję za obszerną dawkę wiedzy z zakresu KPA. Szkolenie oceniam jako bardzo pomocne i na mega wysokim poziomie. Prowadzący dobrze przygotowani. Pozdrawiam wszystkich uczestników serdecznie i do zobaczenia.  Mariusz Z.

(…) bardzo dziękuję za udział w szkoleniu. Wiedza prowadzących na bardzo wysokim poziomie. Treści ze szkolenia będą bardzo przydatne w codziennej służbie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia "na żywo" :-)  Artur S.

Dziękujemy za szkolenie, które zostało poprowadzone na bardzo wysokim poziomie.  Małgorzata G.

 

Kurs był współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (Projekt 1/9-2018/BK-FAMI „Wzmocnienie kompetencji i kwalifikacji Straży Granicznej w obszarze powrotów - część II”).

Logo FAMI

 

do góry