Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Kontynuacja szkolenia z zakresu współpracy międzynarodowej w kontekście działań powrotowych z elementami identyfikacji i mediacji kulturowych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kontynuacja szkolenia z zakresu współpracy międzynarodowej w kontekście działań powrotowych z elementami identyfikacji i mediacji kulturowych

Dorota Tomczyk
31.05.2021

W dniach 29 i 30 maja br. 30 słuchaczy - funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej kontynuowało zajęcia, w ramach piątego – ostatniego już kursu certyfikowanego.

W miniony weekend miał miejsce pierwszy zjazd tego kursu na temat "Wystąpienia Publiczne".  

Szkolenie organizowane jest przez Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu przy współpracy z Zarządem ds. Cudzoziemców KGSG. Przedsięwzięcie współfinansowane jest z Programu Fundusz Azylu, Migracji i Integracji, projekt 1/9-2018/BK-FAMI „Wzmocnienie kompetencji i kwalifikacji Straży Granicznej w obszarze powrotów – część II”, realizowane przez Zespół Ekspertów Manager z Krakowa.

Blok tematyczny dotyczył właściwego przygotowania się do wystąpień publicznych. Zajęcia wzbogacone były ćwiczeniami z dykcji oraz występem przed kamerą. Dotąd z powodu pandemii kursy odbywały się zdalnie. Pierwszy raz uczestnicy mogli zobaczyć na żywo swoje twarze i poznać się. Część z nich pozostało przy formie zdalnej. Mieli możliwość obserwowania tego, co dzieje się w sali konferencyjnej oraz włączania się do rozmowy i brania czynnego udziału w ćwiczeniach. Zajęcia prowadzone były hybrydowo w jednym z krakowskich hoteli przez dr. Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach Michała FUTYRĘ, wykładowcę akademickiego, podróżnika i dziennikarza, autora podręczników oraz warsztatów dotyczących m.in. zarzadzania wizerunkiem firm i organizacji.


 

do góry