Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Nowe pojazdy z zabudową specjalistyczną do przewozu przewodników z psami dla OSS SG w Lubaniu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nowe pojazdy z zabudową specjalistyczną do przewozu przewodników z psami dla OSS SG w Lubaniu

Anna Chmura
10.06.2021

8.06.2021 r. do Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu dostarczone zostały dwa pojazdy z zabudową specjalistyczną do przewozu przewodników z psami.

Zakup zrealizowano w ramach projektu "Wzmocnienie ochrony granic UE poprzez rozwój kynologicznej działalności szkoleniowej, rozbudowę, przebudowę i doposażenie infrastrukturalne OSS SG w Lubaniu", współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021. 

Samochody zostały wyposażone w klatki umożliwiające przewożenie sześciu psów oraz specjalny składany trap ułatwiający ich wprowadzanie.  
Przedział dla psów jest ogrzewany i klimatyzowany oraz dodatkowo posiada wymuszoną wentylację, zamontowano w nim także pojemnik na wodę. 
W przedziale osobowym znajduje się sześć miejsc siedzących oraz zabudowana szafka do przewożenia sprzętu tresurowego. Samochody posiadają napęd na cztery koła i dodatkowo zostały wyposażone w wyciągarki.

Pojazdy będą wykorzystywane do realizacji serii kursów doskonalących dla instruktorów-selekcjonerów, z których pierwszy rozpocznie się w lipcu br.

Dwa pojazdy z zabudową specjalistyczną do przewozu przewodników z psami

klatki umożliwiające przewożenie sześciu psów oraz specjalny składany trap ułatwiający ich wprowadzanie

wnętrze pojazdu

do góry