Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika-Rückemanna Warsztaty „Wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk w zakresie zadań wykonywanych przez Sekcję Ogólną w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty „Wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk w zakresie zadań wykonywanych przez Sekcję Ogólną w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców”

Tomasz Kaniak
09.07.2021

W dniach 7 – 9.07.2021 r. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu w obiekcie szkoleniowym w Szklarskiej Porębie odbyły się warsztaty na temat: „Wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk w zakresie zadań wykonywanych przez Sekcję Ogólną w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców”.

Uczestnikami spotkania byli funkcjonariusze Obsługi Administracyjnej Cudzoziemców w Strzeżonych Ośrodkach z Warmińsko-Mazurskiego, Podlaskiego, Nadbużańskiego, Bieszczadzkiego, Nadodrzańskiego oraz Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Głównym celem przedsięwzięcia była wymiana dobrych praktyk i doświadczeń osób wykonujących zadania w poszczególnych ośrodkach, w ramach Sekcji Ogólnej Strzeżonych Ośrodków. W trakcie szkolenia omówiono między innymi tryb postępowania podczas naliczania przez placówki SG kosztów za pobyt w ppdoz, weryfikacje i klasyfikacje materiału dowodowego w postępowaniu administracyjnym oraz funkcjonowanie depozytu wartościowego w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

Uczestnicy warsztatów Wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk w zakresie zadań wykonywanych przez Sekcję Ogólną w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców

Warsztaty zrealizowane zostały z projektu nr 1/9/-2018/BK-FAMI „Wzmocnienie kompetencji i kwalifikacji Straży Graniczne w obszarze powrotów – część II” współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

Logo Unii Europejskiej Funduszu Azylu, Migracji i Integracji

 

do góry