Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika-Rückemanna Kolejna grupa funkcjonariuszy SG rozpoczęła szkolenie podstawowe - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna grupa funkcjonariuszy SG rozpoczęła szkolenie podstawowe

Tomasz Kaniak
12.07.2021

12 lipca br. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu odbyła się inauguracja szkolenia podstawowego i następującego bezpośrednio po nim szkolenia w zakresie szkoły podoficerskiej dla 109 funkcjonariuszy z Nadbużańskiego, Bieszczadzkiego, Karpackiego, Śląskiego oraz Nadodrzańskiego Oddziału SG.

Głównym celem realizowanego szkolenia jest nabycie przez nowo przyjętych do Straży Granicznej funkcjonariuszy podstawowych kwalifikacji zawodowych umożliwiających służbę w Straży Granicznej. W tym czasie funkcjonariusze będą poznawać aspekty teoretyczne i praktyczne funkcjonowania formacji, a następnie po pozytywnie zaliczonych egzaminach na kursie podstawowym, będą kontynuować naukę w zakresie szkolenia podoficerskiego.

Rozpoczęcie szkolenia podstawowego

Młodych adeptów służby granicznej przywitała, w imieniu Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu płk SG Małgorzata Sakaluk. Zwracając się do słuchaczy pogratulowała im pozytywnego zakończenia procesu rekrutacji oraz życzyła samych sukcesów podczas zdobywania wiedzy. 
Pani Komendant zwróciła się również z apelem do kursantów o przestrzeganie wszelkich zasad i obostrzeń związanych z zagrożeniem koronawirusem SARS-COV-2.

Rozpoczęcie szkolenia podstawowego

Rozpoczęcie szkolenia podstawowego

do góry