Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Kurs doskonalący „Postępowanie w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kurs doskonalący „Postępowanie w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu”

Sonia PLEŚNIEROWICZ
10.09.2021

W dniach 6-10.09.2021 r. wykładowcy Zakładu do Spraw Cudzoziemców Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu przeprowadzili pierwszą w tym roku edycję kursu doskonalącego nt. „Postępowanie w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu”.

Szkolenie skierowane było do funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy w ramach realizacji swoich obowiązków służbowych prowadzą postępowania administracyjne i realizują czynności skutkujące decyzją o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. 

W trakcie zajęć omówiono zasady postępowania administracyjnego, prawa i obowiązki cudzoziemców w postępowaniu o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu,  prowadzenie czynności kontrolnych wobec cudzoziemców, jak również procedury związane ze zobowiązaniem cudzoziemca do powrotu.

W szkoleniu udział wzięli funkcjonariusze Podlaskiego, Nadwiślańskiego, Nadbużańskiego, Nadodrzańskiego, Bieszczadzkiego, Śląskiego i Morskiego Oddziału SG oraz KGSG.

 

grupa kursantów na tle budynku OSS SG

 

do góry