Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika-Rückemanna Warsztaty nt. „Małoletni w procedurze powrotowej” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Warsztaty nt. „Małoletni w procedurze powrotowej”

Sonia PLEŚNIEROWICZ
22.11.2021

W dniach 17-19.11.2021 r. w obiekcie szkoleniowym OSS SG w Szklarskiej Porębie odbyły się warsztaty nt. „Małoletni w procedurze powrotowej”.

Uczestnikami szkolenia byli funkcjonariusze zajmujący się prowadzeniem postępowań administracyjnych wobec cudzoziemców z uwzględnieniem małoletnich. Głównym celem warsztatów była wymiana dobrych praktyk i doświadczeń osób prowadzących postępowania. W trakcie spotkania omówiono regulacje prawne – różnice pomiędzy małoletnim a nieletnim (postępowanie karne, postępowanie admiracyjne). Zwrócono uwagę na podstawowe pojęcia, właściwe dla postępowania w sprawach małoletnich/nieletnich, poruszono kwestie zatrzymania małoletniego/nieletniego oraz reprezentacje w postępowaniu administracyjnym – kurator, opiekun prawny. Przedsięwzięcie wsparł ekspert zewnętrzny prokurator Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu.

Szkolenie zrealizowano w ramach projektu 1/9-2018/BK-FAMI „Wzmocnienie kompetencji i kwalifikacji Straży Granicznej w obszarze powrotów – część II”, współfinansowane z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

 

  • Grupa kursantów przed budynkiem
    Małoletni w procedurze powrotowej

 

logo Fundusz Azylu, Migracji i Integracji

do góry