Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika-Rückemanna Po raz kolejny Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu wziął udział w Lubańskiej Nocy Muzeów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Po raz kolejny Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu wziął udział w Lubańskiej Nocy Muzeów

Sonia PLEŚNIEROWICZ
16.05.2022

Jedną z atrakcji Lubańskiej Nocy Muzeów była możliwość zwiedzenia w dniu 14.05.2022 r. Sali Tradycji Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Z tej okazji skorzystało kilkadziesiąt osób przybyłych z Lubania i okolic, które zdecydowały się obejrzeć zgromadzone tam zbiory.

Na potrzeby gości podwoje Sali Tradycji zostały otwarte w godzinach 12:00 - 22:00. Na odwiedzających oczekiwali funkcjonariusze i pracownicy naszego Ośrodka, pełniący tego dnia rolę przewodników. Sala jest miejscem gromadzenia ekspozycji pamiątek, dokumentów oraz materiałów związanych z dziejami i symboliką jednostki.

Noc Muzeów (niem. Lange Nacht der Museen, ang. Museums at Night) to przedsięwzięcie kulturalne, polegające na udostępnieniu dla zwiedzających muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Pierwsza Noc Muzeów miała miejsce w Berlinie w 1997.

 

 • Odwiedzający goście w Sali Tradycji Ośrodka
  Lubańska Nocy Muzeów
 • Gość w Sali Tradycji Ośrodka
  Lubańska Nocy Muzeów
 • Odwiedzający goście w Sali Tradycji Ośrodka
  Lubańska Nocy Muzeów
 • Gość w Sali Tradycji Ośrodka
  Lubańska Nocy Muzeów

 

 

do góry