Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika-Rückemanna XI Mistrzostwa Straży Granicznej w Strzelectwie - Aktualności

Aktualności

XI Mistrzostwa Straży Granicznej w Strzelectwie

Tomasz Kaniak
15.12.2023

W dniach 12 – 15 grudnia 2023 r. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu odbyły się XI Mistrzostwa Straży Granicznej w Strzelectwie.

Rywalizacja toczyła się na strzelnicy krytej OSS SG w Lubaniu. Współorganizatorem zawodów był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej, który udzielił wsparcia finansowego przy organizacji mistrzostw.
W rywalizacji wzięły udział trzyosobowe drużyny reprezentujące oddziały i ośrodki szkolenia Straży Granicznej.

- SHOOT OFF.
Rywalizacja w klasyfikacji indywidualnej kobiet i mężczyzn była bardzo zacięta i o kolejności miejsc na podium decydowały detale i ułamki sekund.

Klasyfikacja indywidualna kobiet:
1 miejsce - mł. chor. SG Paulina TOMCZYK - Nadwiślański Oddział SG - 264,60%
2 miejsce - sierż. SG Ilona WIŚNIOWSKA (OSS SG w Lubaniu) - 263,61%
3 miejsce - sierż. szt. SG Bernadetta  PODOLAK - Nadbużański Oddział SG - 234,12%

natomiast wśród mężczyzn:
•    mł. chor. SG Kamil JAKIMIEC - Podlaski Oddział SG)

W kategorii najlepszy strzelec NSZZ FSG pierwsze miejsce zdobyli: mł. chor. SG Paulina TOMCZYK - Nadwiślański Oddział SG oraz ppłk SG Łukasz KARLIŃSKI - OSS SG w Lubaniu.
W klasyfikacji drużynowej Straży Granicznej  pierwsze miejsce zdobyła drużyna gospodarzy, czyli Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu (967,70%), drugie miejsce zajęła reprezentacja Nadwiślańskiego Oddziału SG (946,17%) natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna z Bieszczadzkiego Oddziału SG (921,53%).

Medale, puchary i dyplomy zwycięzcom wręczali Komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu płk SG Mariusz Ceckowski oraz Zastępca Komendanta ds. dydaktycznych płk SG Tomasz Różański.