Przedsięwzięcie zorganizowane przy wsparciu Zarządu ds. Cudzoziemców KGSG wpisuje się w projekt Funduszu Azylu, Migracji i Integracji FAMI.03.01-IZ.00-0002/24 „Wzmocnienie współpracy z Państwami Trzecimi w zakresie identyfikacji i powrotów”.
Tematy kursu zawierały przedstawienie szerokiego spektrum zadań, uprawnień oraz czynności podejmowanych przez funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej w zwalczaniu zjawisk nielegalnej migracji. Uczestnicy szkolenia mieli również możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem Wspólnej Polsko – Niemieckiej Placówki z siedzibą w Ludwigsdorf. Oprócz treści merytorycznych, goście mieli okazję zwiedzić bazę dydaktyczną naszego Ośrodka. Przekazana wiedza i doświadczenia, docelowo mają przyczynić się do wzmocnienia potencjału służb granicznych naszego sąsiada w zapobieganiu i zwalczaniu nielegalnej migracji na granicach i terytorium Ukrainy. W ostatnim dniu pobytu Zastępca Komendanta OSS SG w Lubaniu – płk SG Tomasz Różański wręczył uczestnikom certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu.
-
Delegacja absolwentów Akademii Państwowej Służby Granicznej Ukrainy w sali wykładowej. W tle Godło RP oraz flagi. -
Dwie absolwentki Akademii Państwowej Służby Granicznej Ukrainy w sali wykładowej. -
Funkcjonariusz SG z psem służbowy. W tle delegacja Akademii Państwowej Służby Granicznej Ukrainy -
Absolwenci Akademii Państwowej Służby Granicznej Ukrainy na strzelnicy OSS SG w Lubaniu -
Funkcjonariuszka SG oraz absolwenci Akademii Państwowej Służby Granicznej Ukrainy podczas zwiedzania lapidarium znaków granicznych. -
Zastępca Komendanta ds. dydaktycznych wręcza certyfikat ukończenia szkolenia -
Absolwenci Akademii Państwowej Służby Granicznej Ukrainy oraz Funkcjonariusze SG na trybunie Ośrodka.