Straż Graniczna Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG im. gen. bryg. Wilhelma Orlika - Rückemanna Kontynuacja szkolenia z zakresu współpracy międzynarodowej w kontekście działań powrotowych z elementami identyfikacji i mediacji kulturowych - Ośrodek -

Nawigacja

Ośrodek

Kontynuacja szkolenia z zakresu współpracy międzynarodowej w kontekście działań powrotowych z elementami identyfikacji i mediacji kulturowych

Tomasz Kaniak
29.03.2021

W dniach 27 i 28 marca br. 30 słuchaczy - funkcjonariuszy i pracowników Nadwiślańskiego, Morskiego, Podlaskiego, Warmińsko – Mazurskiego, Nadbużańskiego, Bieszczadzkiego, Karpackiego, Śląskiego, Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, OSS SG i ZdsC KGSG kontynuowało zajęcia w ramach drugiego z pięciu kursów certyfikowanych.

W miniony weekend zakończył się trzeci kurs pn. Współczesne migracje w Europie.
Szkolenie organizowane jest przez Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu przy współpracy z Zarządem ds. Cudzoziemców KGSG, współfinansowane jest z Programu Fundusz Azylu, Migracji i Integracji, projekt 1/9-2018/BK-FAMI „Wzmocnienie kompetencji i kwalifikacji Straży Granicznej w obszarze powrotów – część II”, realizowane przez Zespół Ekspertów Manager z Krakowa.

Zajęcia prowadzone były zdalnie przez dr. Michała Lipę, politologa i kulturoznawcę, zastępcę Dyrektora Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. dydaktycznych.  Blok tematyczny realizowany w ubiegły weekend dotyczył uwarunkowań prawnych i kulturowych migracji w wybranych państwach europejskich, polityki migracyjnej poszczególnych państw w Europie oraz uwarunkowań społeczno – ekonomicznych i skutków kryzysu migracyjnego.

do góry